Archiv aktualit

Baník Ostrava vyhrál Nike Premier Cup 2013

Baník Ostrava vyhrál Premier Cup 2013

 

Třídenní fotbalový maratón na pražském Strahově zná svého vítěze. Tím se stal ostravský Baník, který se tak zúčastní Evropské kvalifikace Nike Premier Cup a ta se uskuteční ve slovinské Lublani.

Celou neděli panovalo nad areálem slunečné počasí a početná návštěva diváků viděla 14 fotbalových zápasů nabitých napětím a fotbalovým umem. Ihned ráno byly na programu semifinálové zápasy, ze kterých vítězně vzešel tým Slavia Praha a Baník Ostrava. Slavia deklasovala AS Trenčín 3:0 rychlými třemi góly ihned v počátku utkání. Baník Ostrava přešel přes FK Senica pomocí penaltového rozstřelu, a že penalty Baníku v neděli přály, se ukázalo i ve finále.

 

Finálový zápas probíhal ve vysokém tempu a nasazení, góly ovšem nepřicházely. Nerozhodlo ani prodloužení a tak na řadu musel přijít penaltový rozstřel. Z toho nakonec vzešel vítězně právě Baník, který tak korunoval své úspěšné vystoupení na turnaji. Poražený finalista Slavia sice v celém turnaji neinkasovala ani jednu branku, přesto se musel spokojit až s druhým místem. Kaňkou na finále bylo zranění slávistického hráče, který při penaltovém rozstřelu podklouzl a poranil si koleno. Třetí místo nakonec připadlo týmu FK Senica, který po bezbrankovém zápase s AS Trenčín vyhrál na penalty.

fotka ze zapasu

 

Celý turnaj přinesl hodně kvalitních fotbalových výkonů, tím nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen ostravský Šašinka. Nejlepším brankářem byl zvolen senický Száraz a mezi střelci dominoval pardubický Kmetík s celkovými osmi zásahy, přičemž jeho tým skóroval na celém turnaji celkem devětkrát. Patronem turnaje pro tento rok byl Michal Kadlec, který se na finálový den sám osobně přiletěl podívat a v závěrečném ceremoniálu zhodnotil výkony všech účastníků: „Myslím, že všichni mohou být na sebe hrdí. Takové nasazení a fotbalový talent v jejich věku je pro budoucnost českého fotbalu pozitivní zprávou. A já doufám, že za pár let se s některými kluky setkám, ať už jako soupeř či jako spoluhráč na hřišti a zasměje se tomu, jak jsem se na ně byl podívat na Nike Premier Cupu v roce 2013“.

 

Konečné pořadí Nike Premier Cup 2013:

1.     Baník Ostrava

2.     SK Slavia Praha

3.     FK Senica

4.     AS Trenčín

5.     Sigma Olomouc

6.     Dynamo České Budějovice

7.     FK Teplice

8.     Baník Sokolov

9.     AC Sparta Praha

10.  Zbrojovka Brno

11.  Slovan Liberec

12.  FC Nitra

13.  FC Fastav Zlín

14.  FK Pardubice

15.  MFK Zemplín Michalovce

16.  1.FC Tatran Prešov

17.  MŠK Žilina

18.  RMSK Nový Bydžov

19.  Dukla Banská Bystrica

20.  1.FC Slovácko

14.4.2013

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ ROČNÍKU 2016

 
AC Sparta Praha FC Baník Ostrava FC Hradec Králové FC Zbrojovka Brno
FK Pardubice FK Teplice MFK Frýdek-Místek SFC Opava
SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha 1. FC TATRAN Prešov AS Trenčín
FC Spartak Trnava FC VSS Košice FK Dukla Bánská Bystrica MFK Ružomberok
MFK Zemplín Michalovce MŠK Žilina Partizán Bardejov ŠK Slovan Bratislava
 

 

PARTNEŘI TURNAJE:

DODAVATEL:

ac sparta prahaJuta-logo pyramida praha logo-nutrend

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

česká televize tvcom-logoregiodeniklogo-radiozurnal

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI:

facaprahaMSMT-logo