Archiv aktualit

BOJE V NIKE PREMIER CUPU 2015 BYLY ZAHÁJENY – SOUHRN 1.DNE

BOJE V NIKE PREMIER CUPU 2015 BYLY ZAHÁJENY – SOUHRN 1.DNE

V pořadí již 19. ročník žákovského fotbalového turnaje byl dnes rozehrán v Tréninkovém centru mládeže AC Sparta Praha na Strahově. Opět se potkávají nejlepší týmy z Čech a Slovenska na jednom místě.

 

 

 

 

 

 

Samotnému výkopu jednotlivých zápasů základní části předcházelo včerejší slavnostní zahájení v hotelu Pyramida. V prostorách zdejšího kinosálu došlo i za účasti patrona turnaje, českého reprezentanta a hráče pražské Sparty Pavla Kadeřábka k rozlosování týmů do základních skupin.

Páteční program turnaje odstartoval v 9 hodin a nabídl porci celkem 24 zápasů. Kdo v tento opravdu krásný slunný den přišel, nelitoval. Mladíci se nezalekli velkého turnaje a prezentovali se pohlednými akcemi, několikrát i nešetřili soupeře gólovými příděly.

Ve skupině A jsme mohli shlédnout pár velice pikantních soubojů, neboť se zde střetly například týmy loňského vítěze Sparty a každoročně silná Sigma Olomouc. Práve Hanáci zatím potvrzují roli favoritů této skupiny a po dnešním dni figurují na čele tabulky. V patách jim však je dosavadní překvapení turnaje Zemplín Michalovce.

premier-cup-2015-nastup-sparty

Ve druhé skupině turnaje se poměrně jednoznačně vyšplhaly na špici průběžné tabulky Teplice, které ze třech zápasů získaly 7 bodů, 2 body ztatily až v záverečném utkání s Prešovem, které navíc dohrávaly v deseti.

Poměrně vyrovnaná se zdá být tabulka skupiny C, ve které směřuje za dobrým umístěním v turnaji 1.FK Příbram. Předloňský vítěz z Ostravy je průběžně třetí, když po vítězném úvodním utkání v následujících dvou vybojoval pouze bod.

Skupinu D vede po prvním dni možná trochu překvapivě tým Partizánu Bardejov, který společně s Michalovcemi (skupina A) dnes jako jediní neztratily ještě ani bod. Zda jim vydrží forma i do zítřejších zápasů uvidíme zítra opět na Strahově.

Dopoledne budou vrcholit boje, o co nejlepší umístění v základních skupinách, odpolední program bude již ve znamení vyřazovacích bojů a to včetně všech čtvrtfinálových duelů.

Přehled výsledků všech utkáních naleznete zde.

Turnaj začíná pomalu gradovat. Loňské souboje o vítěze si můžete připomenout zde:

premier-cup-2015-rozlosovani-sobota

PC2015-zapas-1

PC2015-zapas-2

10.4.2015

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ ROČNÍKU 2016

 
AC Sparta Praha FC Baník Ostrava FC Hradec Králové FC Zbrojovka Brno
FK Pardubice FK Teplice MFK Frýdek-Místek SFC Opava
SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha 1. FC TATRAN Prešov AS Trenčín
FC Spartak Trnava FC VSS Košice FK Dukla Bánská Bystrica MFK Ružomberok
MFK Zemplín Michalovce MŠK Žilina Partizán Bardejov ŠK Slovan Bratislava
 

 

PARTNEŘI TURNAJE:

DODAVATEL:

ac sparta prahaJuta-logo pyramida praha logo-nutrend

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

česká televize tvcom-logoregiodeniklogo-radiozurnal

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI:

facaprahaMSMT-logo