Archiv aktualit

FRÝDEK-MÍSTEK SE NA EVROPSKÉM FINÁLE PREMIER CUPU NEPROSADIL, ALE VEZE CENNÉ ZKUŠENOSTI

FRÝDEK-MÍSTEK SE NA EVROPSKÉM FINÁLE PREMIER CUPU NEPROSADIL, ALE VEZE CENNÉ ZKUŠENOSTI

V tréninkovém centru Bröndby Kodaň se v závěru minulého týdne uskutečnilo evropské finále Nike Premier cupu, celosvětového turnaje určeného pro fotbalové starší žáky.

Český zástupce se v soutěži na dánské půdě sice výrazně výsledkově neprosadil, ale fotbalisté Frýdku-Místku si přivezli cenné zkušenosti z konfrontace na mezinárodní scéně. Klub, který vyhrál pražskou česko-slovenskou národní kvalifikaci, obsadil konečné 17. místo.

Před rokem obsadila Sparta Praha ve stejném měření jedenácté místo a také letos byla silná konkurence proti tomu, aby Frýdek-Místek měl naději bojovat o postup do světového finále, kterého se zúčastní kvarteto nejlepších. Trenér Frýdku Roman Vojvodík dopředu avizoval, že jeho svěřenci svoji kůži nedají lacino. „Chceme navázat na to, co jsme předvedli v Praze. Každý zápas budeme hrát jako ten poslední. Věřím, že týmovým výkonem můžeme uspět a některé soupeře z Evropy porazit,“ svěřil se před odjezdem. Co se týče bojovnosti, jeho svěřenci slova bezezbytku naplnili a i vyhrávat nakonec dokázali.

Celá akce byla tradičně pojata velmi slavnostně, což se týkalo už losování základních skupin, kterého se ujal Lebogang Phiri, jihoafrický záložník Bröndby Kodaň. V úvodních třech zápasech ale bohužel platili čeští chlapci nováčkovskou daň. Hráli nervózně, báli se prosadit v situacích jeden na jednoho, nechodili do soubojů a prohráli.

Zato v druhý dne turnaje se už představili v solidním světle: s ruským Čertanovem sice padli těsně 0:1, ovšem v té chvíli ještě nemohli tušit, že prohnali budoucího vítěze celého turnaje. Zlepšené sebevědomí se projevilo alespoň v soubojích o umístění - po výhrách nad Slovinci a Řeky tým vybojoval konečné 17. místo a domů mohla proto výprava odjet se vztyčenou hlavou. Ještě před návratem do vlasti se všichni účastníci setkali na grilovací party před stadiónem a pak svorně shlédli ligový souboj mezi Bröndby a Aalborgem (1:1).

14.5.2015

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ ROČNÍKU 2016

 
AC Sparta Praha FC Baník Ostrava FC Hradec Králové FC Zbrojovka Brno
FK Pardubice FK Teplice MFK Frýdek-Místek SFC Opava
SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha 1. FC TATRAN Prešov AS Trenčín
FC Spartak Trnava FC VSS Košice FK Dukla Bánská Bystrica MFK Ružomberok
MFK Zemplín Michalovce MŠK Žilina Partizán Bardejov ŠK Slovan Bratislava
 

 

PARTNEŘI TURNAJE:

DODAVATEL:

ac sparta prahaJuta-logo pyramida praha logo-nutrend

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

česká televize tvcom-logoregiodeniklogo-radiozurnal

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI:

facaprahaMSMT-logo