Archiv aktualit

SPARŤANSKÉ TRÉNINKOVÉ CENTRUM BUDE HOSTIT NIKE PREMIER CUP 2014

SPARŤANSKÉ TRÉNINKOVÉ CENTRUM BUDE HOSTIT NIKE PREMIER CUP 2014

Už za pár hodin se sjedou do Prahy účastníci česko-slovenského finále soutěže Nike Premier Cup. Ve čtvrtek večer bude turnaj za účasti sparťanských záložníků Lukáše Váchy a Bořka Dočkala rozlosován, od pátku do neděle se pak v 64 zápasech dvacítka nejlepších týmů utká o možnost postoupit do evropského finále.

Nike Premier Cup je tradičním celosvětovým fotbalovým mládežnickým projektem, který byl založen roku 1993, a postupem času se stal největším žákovským fotbalovým turnajem na světě vůbec. Během jeho existence turnajem prošla řada významných fotbalových hráčů včetně Cesca Fabregase, Andrése Iniesty či Theo Walcotta.

Také v Česku má na turnaj skvělé vzpomínky řada pozdějších prvoligových hráčů i reprezentantů. Loni na svoje účinkování vzpomínal ambasador turnaje Michal Kadlec, letos si rád vzpomněl na někdejší české i evropské vítězství a cestu do světového finále sparťanský záložník Lukáš Vácha. „Evropské finále jsme vyhráli v Helsinkách a hráli pak v Manchesteru, což byl nezapomenutelný zážitek,“ připomněl si Vácha svoje tehdejší působení v mládežnickém červenobílém dresu věčného rivala.

Turnaj bude rozlosován na slavnostním zahájení, které začíná v 19:00. Los bude ihned uveden na facebookovém profilu akce. Samotné zápasy se hrají od pátku 11. dubna do neděle 13. dubna na Strahově. Finále (14:30) a zápas o třetí (13:10) místo bude možné sledovat v přímém přenosu na www.TVcom.cz.

Účastníci turnaje:
Sparta Praha, FC Baník Ostrava, FC Slovácko, FC Zbrojovka Brno, FK Baník Most, FK Baumit Jablonec, FK Pardubice, FK Sokolov, MFK Vyškov, SK Sigma Olomouc, SK Slavia Praha, 1. FC Tatran Prešov, AS trenčín, FC Spartak Trnava, FK Dukla B. Bystrica, MFK Ružomberok, MŠK Zemplín Michalovce, MŠK Žilina, Partizán Bardějov, ŠK Slovan Bratislava.
 

9.4.2014

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ ROČNÍKU 2016

 
AC Sparta Praha FC Baník Ostrava FC Hradec Králové FC Zbrojovka Brno
FK Pardubice FK Teplice MFK Frýdek-Místek SFC Opava
SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha 1. FC TATRAN Prešov AS Trenčín
FC Spartak Trnava FC VSS Košice FK Dukla Bánská Bystrica MFK Ružomberok
MFK Zemplín Michalovce MŠK Žilina Partizán Bardejov ŠK Slovan Bratislava
 

 

PARTNEŘI TURNAJE:

DODAVATEL:

ac sparta prahaJuta-logo pyramida praha logo-nutrend

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

česká televize tvcom-logoregiodeniklogo-radiozurnal

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI:

facaprahaMSMT-logo