Archiv aktualit

TURNAJ JIŽ ZNÁ SVÉ SEMIFINALISTY

TURNAJ JIŽ ZNÁ SVÉ SEMIFINALISTY

Po dvoudenním zápolení zůstaly ve hře o primát v Nike Premier cupu čtyři týmy. Celkovým vítězem se stane jeden ze čtveřice: AC Sparta Praha, FK Baumit Jablonec, MFK Ružomberok, ŠK Slovan Bratislava.

V sobotu dopoledne nejprve vyvrcholily boje ve skupinách a po nich týmy čekalo zrádné čtvrtfinále. Zatímco ve skupině A hned od začátku dominovala dvojice Sparta Praha a Slovan Bratislava, tak o druhém postupujícím ze skupiny B rozhodovalo až skóre. Společně s Ružomberokem nakonec dokázal postoupit i Trenčín a to na úkor zklamaných hráčů z Pardubic.

Ve skupině C suverénně kralovala Sigma Olomouc, která získala 10 bodů při skóre 11:0. Za ní se však strhl litý slovenský boj. O bod nakonec postoupil Tatran Prešov, který potvrdil pověst o své skvělé defenzivě, když měl celkové skóre po 4 zápasech jen 2:3.
Ve skupině D všem moravským týmům vypálil rybník Jablonec, když dokázal 3x zvítězit. Souboj o druhé postupové místo se nakonec před posledními zápasy zúžil na dvojici Brno a Ostrava. Ostrava získala o dva body více a mohla dál snít o obhajobě!

 

Čtvrtfinále nabídlo dvě penaltová dramata

Ve čtvrtfinále se nejprve utkala Sparta s Prešovem. Opatrné utkání skončilo po základní hrací době 0:0. Na řadu tak přišly penalty. V rozstřelu zazářil brankář Sparty Bačovský, když chytil dvě penalty prešovských. Díky němu a díky přesným trefám jeho spoluhráčů mohla Sparta s napětím čekat, zda se v semifinále utká s Ostravou nebo Ružomberokem.

V tomto semifinále byl nakonec o gól šťastnější Ružomberok, když Ostravu porazil 1:0. Poslal jí tak do soubojů o 5. – 8. místo. V prvním semifinále se tak můžeme těšit na další česko-slovenský souboj Sparta – Ružomberok.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Jablonec a bratislavský Slovan. Zatímco Jablonec kráčel za postupem suverénním výkonem proti Trenčínu (2:0), tak Slovan musel o semifinále těžce bojovat.

Jeho soupeřem byl suverén základní části Sigma Olomouc. Ve vyrovnaném mači měla Bratislava více ze hry, ale svými chybami nabídla v druhém poločase Olomouci dvě 100% šance. V těchto šancích do té doby skvělí střelci Sigmy zklamali a tak došlo na penalty i v tomto případě. V penaltách Sigma naprosto vyhořela, když nedokázala proměnit hned 3 penalty. Slovan zaváhal jen jednou, takže se jeho hráči mohli po 4. sérii radovat z postupu.

Kdo nakonec zvítězí? Bude to český nebo slovenský tým? Zatím to je padesát na padesát. Přímý přenos z finálového utkání můžete sledovat zde.
 

Program nedělních zápasů:
rozpis-nedele

 

13.4.2014

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ ROČNÍKU 2016

 
AC Sparta Praha FC Baník Ostrava FC Hradec Králové FC Zbrojovka Brno
FK Pardubice FK Teplice MFK Frýdek-Místek SFC Opava
SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha 1. FC TATRAN Prešov AS Trenčín
FC Spartak Trnava FC VSS Košice FK Dukla Bánská Bystrica MFK Ružomberok
MFK Zemplín Michalovce MŠK Žilina Partizán Bardejov ŠK Slovan Bratislava
 

 

PARTNEŘI TURNAJE:

DODAVATEL:

ac sparta prahaJuta-logo pyramida praha logo-nutrend

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

česká televize tvcom-logoregiodeniklogo-radiozurnal

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI:

facaprahaMSMT-logo