Archiv aktualit

USPĚJE VÍTĚZ TURNAJE NA EVROPSKÉM FINÁLE VE VÍDNI?

Evropské finále Premier cupu hostí Vídeň. Uspěje tam vítěz česko-slovenského finále?

Přinášíme vám další várku informací k blížícímu se finále Premier cupu.

Stejně jako v loňském roce bude o primát bojovat 20 týmů, z nichž jen jeden se může stát celkovým vítězem. Ve hře je mnohé. Vítěz se kromě poháru může těšit na fotbalové vybavení pro všechny členy týmu od firmy NIKE a především na cestu na evropské finále Premier cupu do Vídně. 

Do evropského finále se kvalifikuje 20 nejlepších týmů z celé Evropy. Letos se na finále může těšit rakouská metropole, kde se finále uskuteční počátkem května (1. – 4. 5. 2014). V loňském roce reprezentoval Českou a Slovenskou republiku na tomto turnaji šampiónů Baník Ostrava.

Jeho pouť na turnaji tehdy začala nadějně poté, co porazil slovinské Domazle 2:0. Další zápasy se mu však už tolik nevydařily, celkově v turnaji obsadil 16. místo. Bohužel tak skončil daleko za oběma finalisty, kteří se mohli těšit na Premier Cup v Manchesteru, který je již několik let světovým vyvrcholením této nejkvalitnější a nejuznávanější soutěže týmů U15 z celého světa. Mimochodem - do finále postoupilo právě slovinské Domazle, které Baník dokázal porazit.

I letos se nejúspěšnější týmy mohou těšit na to, že se o celkové vítězství utkají na stadionu Old Trafford v Manchesteru. Světové finále se koná na začátku srpna. V historii se do světového finále probojovali jen 3 české kluby: Zlín v letech 1997 a 2002, Baník Ostrava (2001) a Slavia Praha (2004). Nejdále to dotáhl Zlín při svém druhém startu, kdy skončil na celkovém druhém místě. Dokáže ho letos vítěz pražského turnaje napodobit?
 

24.3.2014

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ ROČNÍKU 2016

 
AC Sparta Praha FC Baník Ostrava FC Hradec Králové FC Zbrojovka Brno
FK Pardubice FK Teplice MFK Frýdek-Místek SFC Opava
SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha 1. FC TATRAN Prešov AS Trenčín
FC Spartak Trnava FC VSS Košice FK Dukla Bánská Bystrica MFK Ružomberok
MFK Zemplín Michalovce MŠK Žilina Partizán Bardejov ŠK Slovan Bratislava
 

 

PARTNEŘI TURNAJE:

DODAVATEL:

ac sparta prahaJuta-logo pyramida praha logo-nutrend

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

česká televize tvcom-logoregiodeniklogo-radiozurnal

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI:

facaprahaMSMT-logo