Archiv aktualit

VÍTĚZEM PREMIER CUPU SE POPRVÉ V HISTORII STALA PRAŽSKÁ SPARTA!

O tomto víkendu se v mládežnickém centru Sparty uskutečnilo finále Nike Premier cupu 2014. 20 nejlepších klubů z České a Slovenské republiky v kategorii U15 sehrálo 64 napínavých utkání. Vítěz však mohl být jen jeden.

Ve finále jsme se dočkali česko- slovenského souboje – Sparta Praha vs. Slovan Bratislava. Ani jeden tým dosud tuto trofej nevyhrál. Do utkání, tak oba týmy vstoupily opatrně a dlouho to vypadalo, že by nemusel padnout žádný gól. Vše se však změnilo těsně před poločasem, kdy si dlouhý nákop za obranou našel sparťaň Frýdek a podél gólmana Slovanu Rybára dokázal vstřelit nakonec rozhodující gól. V druhém poločase Sparta hlídala náskok, a když její gólman zlikvidoval poslední šanci Slovanu, tak mohla radost hráčů Sparty propuknout naplno.

„Byl to ve velmi náročný turnaj, jsem hrozně rád, že jsme jako první sparťanský tým zvítězili“ říkal při závěrečném ceremoniálu nejlepší hráč turnaje a syn bývalého reprezentanta ČR Martin Frýdka Kristián Frýdek.

Sparťané udělali velkou radost nejen rodinnému klanu Frýdků, ale také dvěma hráčům prvoligové Sparty - Tomášovi Vaclíkovi a Costovi, kteří přišli finalisty náročné soutěže pozdravit, a před finálovým zápasem byla dokonce uspořádána jejich autogramiáda. Uvidíme, jak se sparťanským mladíkům bude dařit v evropském finále Premier cupu, to se uskuteční první květnový víkend ve Vídni. Určitě jim všichni budeme držet palce!

Sestřih z turnaje můžete shlédnout na obrazovkách ČT Sport ve čtvrtek 17. 4. 2014 od 15:40. Následně pak bude přístupný v ivysilaní České televize.