Historie

VE SVĚTĚ

V ČESKÉ REPUBLICE

2015

Evropské finále se konalo v dánské Kodani. První místo opět obsadil ruský tým, tentokrát FC Chertanovo, které ve finále hladce porazilo dánský Esbjerg 4:0. Český zástupce Frýdek-Místek obsadil v těžké konkurenci 17. místo. V celosvětovém finále zvítězil africký tým Right of Dream.

2014

Evropské finále se konalo v nedaleké Vídni. První místo vybojovalo Dynamo Moskva, které pak zvítězilo i na Světovém finále. Sparta byla krok od postupu do vyřazovací části turnaje, když obsadila 3. místo ve skupině až díky losu. Celkově pak skončila na 11. místě.

2012-2013

Evropské finále se konalo ve slovinské Ljublani, kde zvítězil tým Dinama Záhřeb. Český zástupce Baník Ostrava skončil 16. Záhřeb pak dokázal zvítězit i na světovém finále na hřišti Manchesteru United.

2011-2012

Evropská kvalifikace se po čtyřech letech konala opět v polské Lodži a vítězem se stal turecký Bursaspor, s ním společně do Světového finále postoupilo i Dynamo Záhřeb. Světové finále ovládl tým Universidad Catolica.

2010 – 2011

Evropská kvalifikace se koná v Budapešti a na Světové finále postupují turecký Fenerbahce a nizozemský PSV Eindhoven.

2009 – 2010

Evropská kvalifikace se koná v dánském Aarhusu a na Světové finále postupují turecký Bucaspor a portugalské FC Porto.

2008 – 2009

Evropská kvalifikace v belgickém Genku, vítězem se stává překvapivě pořádající tým KRC Genk, který se na Světovém finále probojoval do čtvrtfinále.
Světové finále na Manchesteru United vyhrává opět brazilský tým FC Sao Paulo, které ve finále poráží německý tým Werder Brémy 3:1.

2007 – 2008

Evropská kvalifikace se koná v polské Lodži a jejím vítězem se stal švýcarský tým FC Basel 1893.
Světové finále vyhrává brazilský tým Fluminense.

2006 – 2007

Evropské finále se koná v holandském městě Lisse a jeho vítězem se stali hráči rakouského týmu AUSTRIA WIEN.

2005 – 2006

Poprvé jsme mohli České republice sledovat významné evropské kluby, které se střetli ve Výcvikovém areálu mládeže AC Sparta Praha – Strahov, při klání o postup na Světový Premier Cup.
Evropskou kvalifikaci vyhrává Ferencvárosi Torna Club z Maďarska.
Mexický tým Chivas Guadalajara na stadionu Old Trafford vybojoval první místo na světovém finále.

2004 – 2005

Tentokrát organizátoři Evropské kvalifikace přijali pozvání od Chorvatského klubu FC Dynamo Zagreb. Vítězem se stává IF Brommapojkarna ze Švédska.
Světové finále konající se v Hong Kongu vyhrává Brazilský klub Fluminense.

2003 – 2004

SK Slavia Praha se stává vítězem evropského finále v Helsinkách.
Světové finále se koná pod záštitou Manchestru United přímo v Manchestru za účasti SK Slavia Praha jako vítěze Evropské kvalifikace.

2002 – 2003

Evropské finále probíhá ve švýcarské Basileji.
Světové finále se koná v červenci v USA (Portland, stát Oregon).

2001 – 2002

Světové finále se koná v Lisabonu.
Vítěz světového finále: Sao Paulo (Brazílie).

2000 – 2001

Mění se formát poháru, 20 družstev z celého světa bojuje o světové prvenství.
13 zemí se automaticky kvalifikuje.
Turnaj se stává největší akcí tohoto druhu v České republice.

1999 – 2000

Čtvrté světové finále se koná v Amsterodamu.
Vítěz světového finále: Sports Club International (Brazílie).

1998 – 1999

Spojené Arabské Emiráty jsou prvním soutěžícím ze Střední Asie.
Třetí světové finále se koná v Barceloně.
Pride of McLean (USA) se stává prvním dívčím vítězem Nike Premier International Cupu.

1997 – 1998

Druhé světové finále se koná v Paříži.
Finále se účastní 16 týmů z 5ti kontinentů.

1996 – 1997

Noví účastníci - Severní Amerika a Afrika.
První světové finále se koná v Kapském městě, Jihoafrická republika.
Poprvé se účastní i Česká republika.

1995 – 1996

Chile hostí první latinskoamerický Premier Cup.

1994 – 1995

Nike Premier Cup se stává mezinárodním pohárem.
Připojuje se Asie reprezentující 5 národů.

1993 – 1994

První Nike Premier Cup.
Evropský vítěz: FC Porto (Portugalsko).

2015

Překvapivým vítězem se stalo mužstvo MFK Frýdek-Místek, které ve finále porazilo favorizované Teplice 1:0. Třetí místo obsadil Baník Ostrava.

2014

Vítězem se poprvé v historii stala Sparta, která ve finále turnaje zdolala Slovan Bratislava 1:0. Na třetím místě skončil slovenský Ružomberok.

2013

Čtyřdenní turnaj pro 20 nejlepších týmů z České republiky a Slovenska ovládl Baník Ostrava, když ve finále porazil Slavii Praha.

2011 – 2012

Vítězem se stal tým FK Teplice a na Evropské kvalifikaci pořádané v polském Lodz obsadil celkové šesté místo.

2010 – 2011

Celkem 96 týmů.
Vítězí SK Sigma Olomouc a na evropské kvalifikaci obsazuje konečné 6. místo.

2009 – 2010

Celkem 95 týmů.
Opět vítězí SK Slavia Praha a na evropské kvalifikaci obsazuje konečné 11. místo.

2008 – 2009

Vítěz SK Slavia Praha, která obsazuje na Evropské kvalifikaci konečné 7. místo.

2007 – 2008

Ročníku 07/08 se zúčastňuje 96 týmů.
Vítěz FC Vysočina Jihlava na Evropské kvalifikaci obsazuje 5. místo.

2006 – 2007

Ročníku 05-06 se zúčastnilo 64 týmů.
Ve finále se již po několikáté utkali SK Slavia Praha a SK Sigma Olomouc.
Do evropského finále v holandském Lisse postoupila SK Slavia Praha a umístila se na konečném 7. místě z dvaceti účastníků.

2005 – 2006

Celkem se účastnilo 96 klubů.
Vítězem se stalo družstvo FC Sigma Olomouc.
Evropská kvalifikace proběhla za účasti FC Sigma Olomouc a AC Sparta Praha na stadionu AC Sparta Praha – Toyota areně.
Ani jeden český tým nepostoupil do světového finále v Manchesteru.

2004 – 2005

SK Sigma Olomouc zvítězila nad domácí AC Sparta Praha, tím si zajistila postup na Evropskou kvalifikaci v Chorvatském Záhřebu.

2003 – 2004

Účast 180 družstev, tj. přes 3 200 dětí.
Sehrálo se 426 zápasů.
Hrálo se na 49 hřištích po celé České republice.
Na prvním místě se umisťuje opět SK Slavia Praha a účastní se tak evropského finále v Helsinkách, kde končí na prvním místě.

2002 – 2003

Účastní se 240 klubů, tj. přes 4.500 dětí.
Hraje se na 76 hřištích po celé republice.
Na prvním místě končí SK Slavia Praha a postupuje na evropské finále do Basileje.

2001 – 2002

Na prvním místě se umisťuje již potřetí družstvo ze Zlína a obsadí pak skvělé druhé místo v Evropě i na světovém finále v Portugalsku.

2000 - 2001

Vítězí FC Baník Ostrava a končí na 3. místě v Evropě a ve světovém finále na 5. místě.