O turnaji

Nike Premier Cup je celosvětový fotbalový projekt, který byl založen roku 1993. Jedná se o největší fotbalový turnaj na světě, do kterého je každoročně zapojeno přes 9 tisíc fotbalových klubů ze 43 zemí světa. Vrcholnou akcí pro rok 2016 je Evropské finále ve Finsku.

Za svojí existence turnajem prošla řada významných fotbalových hráčů, jako například: Fernando Torres, Cesc Fabregas, Robinho, Andrés Iniesta, Theo Wallcot, Lionel Messi a další současné hvězdy světového fotbalu

Česká republika se do turnaje zapojila od ročníku 1996-1997 a historicky první vítěž FK Zlín se probojoval až do Světového finále hraného v Kapském městě. Od té doby si Nike Premier Cup prošel svým vývojem a stal se největší fotbalovou událostí pro kategorii U15 v České republice. V roce 2013 se poprvé uskutečnil velký finálový turnaj Nike Premier Cupu společný pro Českou republiku a Slovensko. V roce 2016 nás čeká již čtvrtý ročník, který se bude hrát stejným systémem. Celkový vítěz pak bude reprezentovat ČR a Slovensko na Evropské finále Nike Premier Cupu 2016, která se uskuteční ve Finsku. V roce 2015 v turnaji zvítězil Frýdek-Místek. Z českých fotbalistů turnajem prošli mj. Lukáš Vácha, Bořek Dočkal, Michal Kadlec nebo loňská tvář turnaje Pavel Kadeřábek.

 

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ ROČNÍKU 2016

 
AC Sparta Praha FC Baník Ostrava FC Hradec Králové FC Zbrojovka Brno
FK Pardubice FK Teplice MFK Frýdek-Místek SFC Opava
SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha 1. FC TATRAN Prešov AS Trenčín
FC Spartak Trnava FC VSS Košice FK Dukla Bánská Bystrica MFK Ružomberok
MFK Zemplín Michalovce MŠK Žilina Partizán Bardejov ŠK Slovan Bratislava
 

 

PARTNEŘI TURNAJE:

DODAVATEL:

ac sparta prahaJuta-logo pyramida praha logo-nutrend

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

česká televize tvcom-logoregiodeniklogo-radiozurnal

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI:

facaprahaMSMT-logo