O turnaji

Premier Cup je celosvětový fotbalový projekt, který byl založen roku 1993. Jedná se o největší fotbalový turnaj na světě, do kterého je každoročně zapojeno přes 9 tisíc fotbalových klubů ze 43 zemí světa.

Celý projekt se skládá z jednotlivých národních kvalifikačních kol, následovaných kontinentálními kvalifikacemi a končí velkým celosvětovým finále hraným od roku 2003 pod hlavičkou Manchester United Premier Cup, což je uznávaná fotbalová trofej.

Za svojí existence turnajem prošla řada významných fotbalových hráčů, jako například: Fernabdo Torres, Cesc Fabregas, Robinho, Andrés Iniesta, Theo Wallcot, Lionel Messi a další současné hvězdy světového fotbalu

Česká republika se do turnaje zapojila od ročníku 1996-1997 a historicky první vítěž FK Zlín se probojoval až do Světového finále hraného v Kapském městě.

Od té doby si Nike Premier Cup prošel svým vývojem a stal se největší fotbalovou událostí pro kategorii U15 v České republice. V roce 2013 se poprvé uskutečnil velký finálový turnaj Nike Premier Cupu společný pro Českou republiku a Slovensko.

V roce 2015 nás čeká již třetí ročník, který se bude hrát stejným systémem. Celkový vítěz pak bude reprezentovat ČR a Slovensko na Evropské kvalifikaci Nike Premier Cupu 2015, která se uskuteční ve Kodani. V roce 2014 v turnaji zvítězila pražská Sparta. Z českých fotbalistů turnajem prošli mj. Lukáš Vácha, Bořek Dočkal nebo Michal Kadlec