Pravidla turnaje

 1. Všechny zápasy budou hrány v souladu s pravidly FIFA a UEFA.
 2. Hrací plochou pro zápasy turnaje je tráva a umělá tráva.
 3. Všechny zápasy jsou řízeny hlavními a pomezními rozhodčími delegovanými Fotbalovou asociací České republiky (FAČR). Rozhodnutí rozhodčích je vždy finální.
 4. Turnaje se mohou zúčastnit pouze hráči narozeni dne 1. 1. 1999 a mladší. Věk hráčů bude zkontrolován na začátku turnaje na základě předložení platného registračního průkazu hráče a dalšího platného identifikačního průkazu (cestovní pas, karta pojištěnce,…).
 5. Každý tým může během turnaje využít maximálně 16 hráčů, kteří musí být řádně zapsáni na před turnajem odevzdané soupisce týmu. Konečná soupiska týmu musí být odeslána Organizátorovi turnaje nejpozději 48 hodin před začátkem turnaje.
 6. Na soupisku smí být zařazen pouze hráč, který je registrován v databázi FAČR popřípadě Slovenského fotbalového svazu (SFS) v daném týmu. Může se jednat o kmenového hráče, hostujícího hráče nebo hráče, který má povolen střídavý start. V případě střídavého startu nesmí být jeho druhým působištěm některý další účastník turnaje.
 7. Kompletní soupiska týmu je závazná a během turnaje v ní nelze provádět další změny. Hráči jsou povinni ve všech zápasech na turnaji používat pouze dres sčíslem uvedeným v soupisce.
 8. Před každým zápasem je tým povinen vyplnit zápis o utkání a odevzdat jej delegátovi hřiště. V zápisu budou uvedena čísla a jména hráčů nastupujících v základní sestavě a začínajících na lavičce náhradníků.
 9. Do utkání nastupuje 11 hráčů, z nichž jeden je brankář. Během zápasu je možné vystřídat maximálně 5 hráčů.
 10. Hráč, který byl vystřídán, nemůže do hry opět zasáhnout.
 11. Hrací doba zápasu je 2x 20 minut. Mezi poločasy je pětiminutová přestávka.
 12. Oficiálním hracím míčem turnaje jsou míče NIKE o velikosti 5.
 13. Hráči jsou povinni k zápasům nastoupit pouze v adekvátní obuvi. V rámci turnaje jsou povoleny pouze kopačky „lisovky“ případně „turfy“ na hřiště sumělým povrchem. Zakazuje se používání obuvi s šroubovatelnými kovovými či tvrzenými plastovými kolíky.
 14. Fotbalový turnaj má dvě části: základní část a vyřazovací část. Všech 20 týmů bude v základní části rozděleno do čtyř základních skupin po pěti. V těchto skupinách odehrají všechny týmy celkem čtyři zápasy systémem „každý s každým“.
 15. V základní části připadají týmům za vítězství 3 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů.
 16. Výsledné pořadí týmů ve skupinách po všech odehraných zápasech určí nasazení týmů do vyřazovací části.
 17. Konečné umístění družstev v základní skupině určuje:
  a) Větší počet získaných bodů po všech odehraných zápasech
  b) Vzájemný zápas
  c) Lepší brankový rozdíl (vstřelené branky mínus obdržené) v rámci zápasů v základní skupině
  d) Větší počet vstřelených branek v zápasech základní skupiny
  e) Los
 18. Při shodě tří a více družstev v základní skupině závěrečné pořadí určuje:
  a) Tabulka ze vzájemných utkání:
  a. větší počet získaných bodů
  b. lepší brankový rozdíl
  b) Lepší brankový rozdíl v rámci všech zápasů v základní skupině
  c) Větší počet vstřelených branek ve všech zápasech základní skupiny
  d) Los
 19. Týmy z pátého místa po základních skupinách sehrají vyřazovací zápasy o umístění na 17. až 20. místě.
 20. Týmy ze čtvrtého místa se po základních skupinách utkají ve vyřazovacích zápasech o celkové 13. až 16. místo v turnaji.
 21. Týmy ze třetího místa se po základních skupinách utkají ve vyřazovacích zápasech o celkové 9. až 12. místo v turnaji.
 22. První dva týmy z každé základní skupiny postupují do čtvrtfinálových zápasů, kde budou soutěžit o celkové 1. až 8. místo v turnaji.
 23. Vítězové ze čtvrtfinále postupují do semifinále, poražení se utkají o umístění na 5. až 8. místě.
 24. Vítězové semifinále se utkají o celkové vítězství v turnaji a poražení semifinalisté o 3. a 4. místo.
 25. V případě remízy po základní hrací době v zápase vyřazovací části o vítězi zápasu rozhodne penaltový rozstřel dle pravidel FIFA. Každý tým určí 5 střelců, pokud se nerozhodne, tak penalty pokračují systémem „náhlé smrti“.
 26. Každý tým je povinen mít k dispozici minimálně dvě barevné kombinace sad dresů – domácí a hostující.
 27. Po vylosování základních skupin turnaje dojde v rámci Technického mítinku k určení barev dresů pro jednotlivé zápasy základních skupin. Toto rozhodnutí vzejde ze vzájemné diskuze
  zástupců všech týmů a musí být všemi týmy dodrženo. Právo volby má družstvo uvedené v rozlosování na prvním místě (domácí).
 28. Žluté karty se v průběhu zápasů základních skupin sčítají, pokud hráč nasbírá dvě žluté karty ve dvou rozdílných zápasech základních skupin, automaticky nesmí nastoupit do dalšího zápasu.
 29. Po odehrání všech zápasů základních skupin se nasbírané žluté karty automaticky nulují. Případný trest se ovšem do další fáze turnaje přenáší.
 30. Žluté karty se v průběhu zápasů vyřazovací části sčítají, pokud hráč nasbírá dvě žluté karty ve dvou rozdílných zápasech vyřazovací části, automaticky nesmí nastoupit do dalšího zápasu.
 31. Pokud hráč obdrží v zápase červenou kartu, automaticky nesmí nastoupit do dalšího zápasu. Organizátoři turnaje mají dále nárok hráči vystavit dodatečný trest dle závažnosti jeho přestupku.
 32. Pokud tým nenastoupí k zápasu do maximálně pěti minut po stanoveném čase začátku zápasu bez udání závažného důvodu, tak se zápas kontumuje v jeho neprospěch 0:3. Toto rozhodnutí musí provést Organizátoři turnaje.
 33. Pokud tým využije během zápasu nezaregistrovaného či distancovaného hráče, tak dojde k diskvalifikaci celého týmu. Všechny jeho zápasy se kontumují v jeho neprospěch 0:3. Toto rozhodnutí musí provést Organizátoři turnaje.
 34. Pokud bude rozhodčí nucen předčasně ukončit zápas z důvodů chování jednoho týmu, tento zápas bude kontumován v neprospěch tohoto týmu 0:3. Pokud ovšem průběžný stav zápasu v době jeho předčasného ukončení byl ve vyšším poměru než 0:3, zůstává platný právě tento výsledek. Toto rozhodnutí musí provést Organizátoři turnaje.
 35. Pokud bude rozhodčí nucen předčasně ukončit zápas z důvodů chování obou týmů, tento zápas bude kontumován 0:3 pro obě strany a žádný z týmů neobdrží body za zápas. Toto rozhodnutí musí provést Organizátoři turnaje.

36.Rozhodnutí rozhodčího ve všech případech je finální. Všechny protesty vůči rozhodnutí rozhodčího mohou podat pouze oficiální členové týmů a to nejpozději do 20 minut po skončení zápasu Organizátorům turnaje. Rozhodnutí Organizátorů v této věci je rozhodující a nelze se proti němu dále odvolat.

 1. Organizátoři deklarují, že celý turnaj se bude řídit fotbalovými FIFA a UEFA pravidly hry a to i v případech, které zde nebyly zmíněny.