NIKE PREMIER CUP SE V ROCE 2017 NEUSKUTEČNÍ

Banner Premier Cup

Dvacetiletou historii má za sebou projekt NIKE Premier Cup v České republice. Za fotbalovou soutěží, která každoročně vyvrcholila dramatickým finálovým víkendem, zatím spadla opona. Společnost NIKE se rozhodla - na základě rozsáhlých změn na globální úrovni - v roce 2017 nový ročník neorganizovat. O všech novinkách budeme informovat.

 

Za bohatou historií soutěže je však vhodné se ohlédnout, protože je se čím chlubit. 

Když NIKE Premier Cup v polovině devadesátých let dorazil do Čech, nikdo moc dobře netušil, co všechno lze od něj očekávat. Každým rokem se však do něj zapojovalo stále více klubů z celé České republiky a soutěž si našla velmi rychle cestu mezi mládežnické kluby, a tak už po šesti letech své existence se do jednotlivých kol soutěže zapojilo v dresu 240 klubů přes 4.500 hráčů.

Brzy se začaly české týmy zapojovat i do mezinárodních finálových kol. V roce 2001 obsadil Baník Ostrava bronzovou příčku na evropském finále a ve světovém skončil na pátém místě. Na evropské stříbro dosáhnul o rok později Zlín a vrchol přišel v roce 2004, kdy Slavia Praha finále starého kontinentu dokonce vyhrála.


Do Česka sice dorazil Premier Cup v roce 1996, ale svoji evropskou premiéru slavil již o tři roky dříve. V dalších letech se začaly přidávat další kontinentální šampionáty, celosvětové finále se uskutečnilo poprvé v roce 1997 v Kapském Městě. Před deseti lety se uskutečnilo evropské finále v Praze.


Celosvětového projektu se během své začínající kariéry zúčastnila řada pozdějších hvězd světového fotbalu – z těch nejznámějších například Fernando Torres, Cesc Fabregas, Robinho, Andrés Iniesta, Theo Wallcot a dokonce i Lionel Messi. I českou reprezentací však prošla za ta léta řada hráčů – Bořek Dočkal, Michal Kadlec, Lukáš Vácha, Pavel Kadeřábek a další. 

 

15.11.2016

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ ROČNÍKU 2016

 
AC Sparta Praha FC Baník Ostrava FC Hradec Králové FC Zbrojovka Brno
FK Pardubice FK Teplice MFK Frýdek-Místek SFC Opava
SK Sigma Olomouc SK Slavia Praha 1. FC TATRAN Prešov AS Trenčín
FC Spartak Trnava FC VSS Košice FK Dukla Bánská Bystrica MFK Ružomberok
MFK Zemplín Michalovce MŠK Žilina Partizán Bardejov ŠK Slovan Bratislava
 

 

PARTNEŘI TURNAJE:

DODAVATEL:

ac sparta prahaJuta-logo pyramida praha logo-nutrend

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

česká televize tvcom-logoregiodeniklogo-radiozurnal

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI:

facaprahaMSMT-logo